Megjelent az Alkalmazott Pszichológia 2014/4. TEMATIKUS száma!

Megjelent az Alkalmazott Pszichológia 2014/4., tematikus száma,  “Az életminőséggel összefüggő pszichoszociális változók krónikus szomatikus betegségekbencímmel, Rigó Adrien és Kökönyei Gyöngyi szerkesztésében.
“A jelen folyóiratban található empirikus tanulmányok közös célja, hogy feltárják, hogy egy-egy krónikus szomatikus betegség esetében mely pszichoszociális változók bírnak magyarázóerővel az életminőségre nézve a demográfiai és betegségmutatók kontrollja mellett. … A tematikus számban megjelenő tanulmányok fő üzenete az, hogy az életminőséggel kapcsolatos általános eredmények mellett minden egyes specifikus szomatikus betegség – sőt minden egyes beteg – esetében alapvető végiggondolni és felmérni, hogy milyen betegséggel kapcsolatos mechanizmusoknak és egyéni jellemzőknek lehet kiemelt szerepe az életminőség alakításában. “

© ALKALMAZOTT PSZICHOLÓGIA folyóirat szerkesztősége 2012.
By mOp@NET